Wózek widłowy – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Chcesz rozwijać swoją firmę, stale powiększasz powierzchnię magazynową i coraz bardziej zdajesz sobie sprawę, że inwestycja w nowoczesny wózek widłowy jest nieunikniona? Znajdź rozwiązania dostosowane do swoich potrzeb. Firma Bintech oferuje sprzedaż wózków widłowych Opole – wśród różnorodnych propozycji znaleźć można między innymi nowe oraz używane wózki widłowe. Zależy Ci na sprzęcie spełniającym nowoczesne wymagania? Wybierz nowy wózek widłowy. Jeżeli jednak Twój budżet jest ograniczony, to dobrym pomysłem może okazać się zakup używanego wózka widłowego. Jest też jeszcze jedna możliwość – wynajem wózków widłowych!

Co będzie lepszym rozwiązaniem? Wózek widłowy elektryczny czy spalinowy?

Jeżeli chodzi o rodzaj napędu, to kupując wózki widłowe do swojej firmy, masz kilka możliwości. Popularne są między innymi wózki z napędem spalinowym oraz wózki elektryczne. Inna możliwość, to ręczne wózki paletowe lub pojazdy zasilane instalacją LPG. Który z tych pojazdów będzie w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem? Musisz jasno określić, jaki masz budżet na inwestycję oraz jak często i w jakich warunkach będą eksploatowane wózki widłowe. Pamiętaj, że wózki widłowe z napędem spalinowym to większa moc maszyny. Możesz dzięki nim przewozić ładunek o większej masie. Są także tańsze w utrzymaniu. Z kolei elektryczny wózek widłowy doskonale sprawdzi się do prac wykonywanych w pomieszczeniach zamkniętych. Jeżeli wózek ma pracować w obiekcie zamkniętym, to elektryczny napęd jest znacznie korzystniejszy z punktu widzenia użytkownika, ponieważ podczas pracy urządzenia, nie są wydzielane żadne substancje toksyczne. Oferowana przez firmę BINTECH sprzedaż wózków widłowych Opole, obejmuje zarówno urządzenia z napędem elektrycznym, jak i spalinowym.

Budżet na inwestycję – chcesz kupić wózek widłowy nowy czy używany?

Wysokość budżetu, jakim dysponujesz, to kolejna kwestia, która nie może budzić żadnych wątpliwości. Ustalając na wstępnie górny pułap wydatków, jesteś w stanie skoncentrować się na porównywaniu parametrów wyłącznie tych urządzeń, które leżą w zasięgu Twoich finansowych możliwości. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup nowych wózków widłowych, choć i nie brakuje także takich, którzy ze względu na korzystniejszą cenę decydują się coraz częściej na używane wózki widłowe. Pamiętaj, że jeżeli potrzebujesz wózka widłowego na krótki czas, możesz także zdecydować się na jego wynajem. Jest to opcja bardzo korzystna, zwłaszcza gdy np. tylko przez kilka tygodni masz na tyle wzmożony ruch w interesie, że potrzebujesz kolejnej maszyny usprawniającej pracę.